Tomasz Omelko

Artysta malarz

Approved

Tomasz Omelko (ur.1973), malarz, grafik, rysownik i ilustrator. Członek Puławskiej Grupy Artystycznej. Laureat nagrody o Puchar Prezydenta Miasta Puław. Jego prace znajdują się w wielu kolekcjach prywatnych na terenie Europy. Tomasz nie stroni także od abstrakcji i surrealizmu. Obecnie w Warszawie prowadzi galerię autorską w Centrum Domoteka, nieopodal naszej sali wykładowej. Mamy szczęście! 

Od początku drogi twórczej wiodącym nurtem jest abstrakcja (w tej stylistyce powstało wiele udanych dzieł). Obecną twórczość najtrafniej definiują same prace. Oparte na doświadczeniu i warsztacie architektonicznym (praca w biurze projektowym). Zyskują na wierności poprzez indywidualny rozpoznawalny styl malarski czy rysunkowy. Jest to swoisty kolaż faktur oddający klimat walorów wizualnych pracy. „Uważam, że dzieło abstrakcyjne nie musi, poza samym sobą, pokazywać nic ze świata realnego.

Tomasz Omelko

Tomasz Omelko

Malarstwo abstrakcyjne nie należy do najłatwiejszych w odbiorze, a zatem ucieszą się wszyscy, którzy lubią wyzwania wizualne. Taki rodzaj sztuki wymaga od odbiorcy skupienia i poszukiwania własnych interpretacji malarskich. Moje obrazy mogą stać się jedynie kierunkowskazem tych poszukiwań, bo dla mnie jako artysty najważniejsze są reakcje, które wywołuje moje malarstwo. Aby budzić emocje zwiedzających, oprócz faktury, artysta chętnie posługuje się ascetyczną formą, kontrastowymi kolorami oraz niepokojącymi liniami.

Najważniejszy dla samego artysty jest dialog z odbiorcą poprzez często zaskakujące interpretacje prac tych ostatnich.
Tomasz OmelkoCzego możemy się spodziewać po takich „wyprawach” wgłąb siebie? Zachwytu, radości, ale też uspokojenia.
Tomku – dziękujemy, że dołączyłeś do naszego Zespołu! Jesteśmy dumni, że będziesz się z naszymi Kursantami dzielił przeogromną wiedzą i doświadczeniami, podczas fascynujących warsztatów, gdzie kursanci będą mogli sami spróbować stworzyć dzieło sztuki, a czasami przekonać się, że nie zawsze jest to takie łatwe! 😉
Tomasz Omelko
Dane kontaktowe
Adres
Domoteka, Malborska 41, parter.
Więcej
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Polityka Cookies